| Elly007 a întrebat:

Cum se numea filmul ala romanesc unde juca Sorin Copilu de Aur si canta melodia" Buzele tale " si trebuia sa joace Laura Vass dar a jucat alta?big grin

8 răspunsuri:
| Unique a răspuns:

Buna Elly! Frumos nume, am o surpriza pentru tine, stiu despre ce film vorbesti!
Am o gramada de informatii pentru tine despre acest film:
Poveste de cartier (2008) se numeste filmul
Regia
Virgil Nicolaescu, Theodor Halacu-Nicon
Cu
Sorinel Copilul de Aur, Monica Merişan
Gen film
Dramă
Muzical
Romantic
Dragoste
Ajustează gen 17 voturi
Durata
90 minute
Premiera in Romania
Sinopsis Poveste de cartier Mai mult

"Poveste de cartier" se vrea o variantă autohtonă a celebrului West Side Story adaptată la realităţile româneşti dintr-un cartier bucureştean.

O poveste de dragoste spusă şi trăită pe ritmuri de manele, cu o distribuţie din care fac parte nume consacrate precum Florin Călinescu, Romică Ţociu şi Cornel Palade, dar şi tineri care fac primii paşi pe tărâmul filmului.

Cateva poze cu acest film :
http://www.cinemagia.ro/......es/277393/
http://www.cinemagia.ro/......es/277392/

un trailer bun
http://www.cinemagia.ro/trailer/poveste-de-cartier-1329/

Cateva pareri despre acest film der la diferiti utilizatori

Klara pe 08 August 2009 16:34
dezgustator

nici n-am putut sa urmaresc filmul pentru ca eram scarbita de tot ceea ce am vazut atat cat am apucat sa vad.
Batjocura la adresa a tot ceea ce tine de arta cinematografica, "Poveste de cartier" ar trebui sa fie interzis alaturi de pornografia infatila.

par4zi7u pe 21 Iunie 2009 21:46

capodopera a prostiei. doamne fereste! ce film nenorocit

rumatz pe 17 februarie 2010 08:41
da ce ai vrea ma u sa vezi ma frumoase sunt alea de indieni sau cu uma turma

... Vezi toate comentariile (4 comentarii)
BallGr33zy pe 21 iunie 2010 22:03
ce cauta acest "film" pe site?!?

Wonka pe 10 August 2009 21:54

Un film dezgustator, ce au ajuns sa faca si regizorii astia, doamne...

LostinNeverland pe 14 Iunie 2009 13:28

sincer cinemagia ma dezamagiti...credeam ca asta e un site de filme.nu de mizerii. ce cauta monumentul asta de prostie aici?"Poveste de cartier" se vrea o variantă autohtonă a celebrului West Side Story"WEST SIDE STORY? doamne saraca natalie wood cred ca se rasuceste in mormant...cum puteti compara "filmul" asta cu West Side Story?
NO COMMENT

Mist pe 17 iunie 2009 10:33
Ce pot sa spun...Nu stiu cine dracu a ales "actorii" astia; ei nu stiu sa adune 2+2 si joaca in filme.Ma rog nu stiu daca se poate numi film tampenia asta.Bataie de joc!

ooo333 pe 14 mai 2010 20:52
Da ie compara Poveste de Cartier cu West Side Story si uite ce premi are WST Cel mai bun film - Robert Wise Castigator Cea mai buna coloana sonora (muzical) - Saul Chaplin, Johnny Green, Irwin Kostal, Sid Ramin Castigator Cea mai buna actrita in rol secundar - Rita Moreno Castigator Cea mai buna scenografie (color) - Boris Leven, Victor A. Gangelin Castigator Cel mai bun montaj - Thomas Stanford Castigator Cel mai bun regizor - Robert Wise, Jerome Robbins Castigator Cele mai bune costume (color) - Irene Sharaff Castigator Cel mai bun sunet - Fred Hynes, Gordon Sawyer Castigator Cel mai bun scenariu adaptat - Ernest Lehman Nominalizat Cel mai bun actor in rol secundar - George Chakiris Castigator cea mai buna imagine color - Daniel L. Fapp Castigator Premii Globul de Aur 1962 Categoria Rezultatul Globul de Aur pentru cel mai bun actor (comedie/muzical) - Richard Beymer Nominalizat Globul de Aur pentru cel mai bun actor in rol secundar - George Chakiris Castigator Globul de Aur pentru cel mai bun film (muzical) Castigator Globul de Aur pentru cea mai buna actrita in rol secundar - Rita Moreno Castigator Globul de Aur pentru cel mai bun regizor - Robert Wise, Jerome Robbins Nominalizat Premii BAFTA 1963 Categoria Rezultatul BAFTA pentru cel mai bun film de orice origine Nominalizat

vicent pe 24 Iunie 2009 01:03

da ma sa e tampenie originala cu rromi alte subiecte de filme nu avem decat cu analfabetii astia promovam plevele societatii astia ne-au facut de ras in europa

bgd39b pe 2 ianuarie 2010 15:58
cel mai slab film romanesc

pyka95u pe 19 ianuarie 2010 19:22
A fost votat cel mai prost film al deceniului

lucyanna pe 19 Iulie 2009 22:54

se pare ca in ziua de azi oricine poate sa ajunga actor chiar daca nu are studii in domeniu.pai oameni buni, pana la urma cred ca si eu ma fac actrita:))

NightChild pe 23 Mai 2009 21:55

Negrilor! De v-ar impusca careva! Am ajuns sa o vad si pe asta, un analfabet actor :))

Lucard pe 29 mai 2009 14:32
Daca era analfabet nu stia sa cante... Inainte sa vorbesti, gandeste ^^

Vezi toate comentariile (8 comentarii)
Andrey9211 pe 11 aprilie 2010 16:33
ba fratilor voi nu l-ati vazut pe sorinel copilu de argint cum vorbeste? zici ca a fost crescut in satra toata viata lui! asa ca e cam agramat saracu!

Johny Doe pe 29 Septembrie 2008 12:42

Oribil...
Groaznic...
Infiorator
Abject prin excelenta

Buna treaba baieti! Mai bine de atat nu putea nimeni sa prezinte nivelul manelelor si al manelistilor.

Propun Oscar pentru costumatie si decoruri :)

actorii filmului
Distributia

Sorinel Copilul de Aur Vio
Monica Merişan Ramona
Romica Ţociu Italianu
Andreea Doinea Marcela
Augustin Viziru Nic
Florin Călinescu Davinci
Mădălin Drăgan Tocana
Octavian Strunila Calu
Bruno Neagu agent
Aurelian Oprea afacerist
Adriana Nicolae Paula
Mihaela Betiu Ela
Maria Miroiu baba tocilarului
Mădălina Ghiţescu avocata
Sterian Mirica tocilar
Cătălin Mancafa Mitu
Cristina Ioana cantareata
Virgil Constantin Titi Doinas
Anca Ionilete blonda sexi cadou
Ion Stoicescu batranel romantic
Vali Rupiţă gorila
Cristian Trasca Vierme
Nicodim Ungureanu Agentu
Migdale gorila
Andrei Sever pusti liceu
Radu Rupiţă puştiu
Simona Badulescu nevasta Mitu
Cornelia Tudor batranica romantica
Cornelia Dana Suler functionara gara
Cornel Palade Vrajitoru
Jean de la Craiova invitat special
Gheorghe Gheorghiu orb
Cristina Pana vanzatoare
Andreea Posea colega covrigarie

iar echipa
Echipa

Calin Furtunescu producător
Dan Vraciu scenografie
Marius Ivascu imagine
Amalia Misaila costume
Dan Moga editor montaj
Mihai Mitici editor montaj
Gabriel Stanoiu editor montaj
Vali Rupiţă producător executiv
Cristian Tarnovetchi inginer sunet
Dan Bursuc melodii originale
Catalin Enache muzica
Au contribuit la detaliile filmului: voda

| Mariaa a răspuns:

Poveste de cartier cumva?raised eyebrows

| CiocolatăCuCăpșuni a răspuns:

Eu am vazut acel fil si se numeste Reginawinking
se poate zice si Poveste de Cartierhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poveste de cartier:p super tare filmul :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povete de cartier

| Maria2894 a răspuns:

Poveste de cartier...Super tare filmul!

Vizionare placuta!

Si bafta...

| deutza_3149 a răspuns:

Poveste de cartier

| dr4g0s0g4rd a răspuns:

Poveste de cartier tongue