| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numeste acel tip de ochelari 3d pe care il primesti la salile de cinema 3D mai moderne? Ma refer la acei ochelari care n-au o lentila rosie si una albastra, ci ambele cumva gri, si ramele din plastic, nu carton.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ochelari 3D, cu lentile polarizate diferit (daca te uiti cu asemenea ochelari la un monitor TFT vei vedea numai cu un ochi happy )

| IamIce a răspuns:

Ochelari ...serios ochelari 3d se numesc...sunt stereoscopici pentru a ti se parea ce iese din televizor imaginea tongue......sunt 45 de ron po pereche de plastic sau 9 ron din cartonwinking