| Maney31 a întrebat:

Cum se numeste banda aia cu lungimi in cm pe care medicul o foloseste sa masoare talia sau alta parte a corpului?
ceva link-uri de unde se poate cumpara?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Instrumentul e cunoscut si ca "metru de croitorie". Il gasesti la mercerie sau chiar la magazinele de uz casnic/gospodaresc.

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Centimetru ii zic oamenii, nu stiu exact denumirea oficiala sa-i zic asa.Il cumperi de la piata, stiu si eu de la mercerie sau magazine care vand chestii de astea ate, ace brice si ca.ce laughing scuze mai glumesc dara asa e de acolo cumperi.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Metru? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metru de croitorie.

| aneliram a răspuns:

Se numeste centimetru ( de croitorie).

| CodreanuC a răspuns:

Etalon

| Danut4439 a răspuns:

"Metru" asta vrei? Se gaseste cam pe la orice magazine