| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Cum se numeste tigara aceea electronica care in loc de fum are aburi cu aroma, si nu are nici nicotina nici nimic ce are o tigara?

Răspuns Câştigător
| Eu2208 a răspuns:

Narghilea?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicio tigara electronica nu contine nicotina. Nicotina contine lichidul pe care il cumperi. Lichidele se gasesc cu diferite grade de nicotina (18 mg/ml, 12 mg/ml, 6 mg/ml), iar cele care nu contin deloc nicotina, evident, au 0 mg nicotina. Le gasesti cu aproape orice aroma vrei: menta, cirese, pepene galben, ciocolata, vanilie, cafea, fructe tropicale, fructe de padure, tabac...

| AlexDFY a răspuns:

Poate te referi la termenul de,, vaping/vape,,
Acesta are nevoie de un lichid care se baga intr-un mic,, rezervor,, iar acel lichid il poti cumpara fara nicotina si cu ce aroma vrei tu.
Tigara electronica nu contine tutun si la alegere nici nicotina, daca vrei sa iesi mai ieftin, cumparati baza si aroma separat, vei economisi o suma considerabila de bani.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Se numeste VAPE
(veip).

| UnAltAnonimCelebru explică:

Din cate am inteles este un fel de tigara cu aburi, stiu cum este tigara electronica dar este ceva care are un rezervor si din rezervor vine un furtun la tigara

| monster62 a răspuns:

Se numeste "tigara electronica"

nu are nicio alta denumire, doar "tigara electronica" happy