| anonim_4396 a întrebat:

Cum se sterge definitiv un cont de ask.fm? Stiu ca pot sa dezactivez contul de la setari, dar il poti activa din nou, dar eu vrea sa-l sterg definitiv, sa nu mai existe.

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Dezactivarea contului este în mare parte același lucru cu ștergerea, diferența fiind că poți reactiva contul oricând prin simpla logare. Dacă vrei să fii sigur că nu ești tentat mai târziu să te loghezi, poți schimba parola înainte de dezactivare, cu o parola la întâmplare.
Ștergerea definitivă a contului de ask.fm este imposibilă (nici măcar dacă cereți acest lucru în pagina de contact). thumbs up

| anonim_4396 explică (pentru stlucian):

Si daca sterg mailul pe care l-am folosit la creearea contului de ask?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sau nu pot trimite un mail la adresa de ask sa-l stearga de tot?

| stlucian a răspuns (pentru anonim_4396):

E-mail-ul trimis ramane la atitudinea lor daca il sterg sau nu.Stergerea e-mail tau nu duce si la stergerea din server-ul in care a ajuns. Oricum cred ca e ca si la facebook care o strergere definitiva e intr-adevar definitiva dupa 6 luni in care contul respectiv nu a fost activat/folosit.Am incercat acest lucru cu un cont al mamei si dupa 6 lun isi ceva am refacut contul urmand pas cu pas sectiunile de inregistrare/logare/etc(acelasi cont!)

| anonim_4396 explică (pentru stlucian):

Oricum am trimis un e-mail la ask.

| stlucian a răspuns (pentru anonim_4396):

waiting