| colombo1 a întrebat:

Cum se" traduce "cota de la un meci de fotbal
-pentru pariuri sportive?(exemplu 3, 50)

Răspuns Câştigător
| buckingam a răspuns:

Ce sunt cotele de la pariuri?

Cotele reflecta probabilitatea ca un eveniment sa se termine intr-un anumit mod. Casele de pariuri calculeaza probabilitatile si le transpun sub forma de cote, astfel daca probabilitatea pentru un meci sa se termine egal este de 50% atunci in mod ideal casele de pariuri vor acorda pentru egal cota de 2.0, in realitate cota oferita de casele de pariuri pentru o probabilitate de 50% este de 1.90 sau mai putin la unele case, diferenta pana la 2.0 reprezinta profitul casei de pariuri.

Cum se transforma probabilitatea in cota?

Pentru a afla cota unui pronostic cunoscand probabilitatile unui eveniment folosim urmatoarea formula: cota= 100/probabilitate
De exemplu la o probabilitate de 30% cota corespunzatoare ii este: 100/30 = 3.33

FUNDA?

1 răspuns:
| AiDuTzA a răspuns:

Three comma fifty funda?batting eyelashes