| matrix100 a întrebat:

La pariuri sportive fotbal de exemplu stim cota 1=17, 00 stim cota x=7, 30 si stim cota 2=1, 18. care ar fi formula de calcul sa aflam cota pentru sansa dubla 1x, x2 si 12. Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista ce intrebi tu. Chiar daca joci 2 pronosticuri castigul se acorda doar in cota prevazuta de cel care a iesit, deoarece nu pot iesi ambele.
De ex. ai jucat 1X, poate fi doar 1 sau doar X, in functie de rezultat, respectiv poate castiga echipa gazda sau poate fi egal, nu pot fi ambele rezultate simultan.