| DunkelheitBu a întrebat:

Cum sterg un program (cyberlink powerdirector) din pc?
funda happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Windows XP, du-te in Control Panel si cauta "Add or Remove Programs". Gasesti programul si ii dai Remove sau Uninstall (depinde ce iti zice).
La Windows Vista si 7, te duci tot in Control Panel si cauti Uninstall a program.

Eu folosesc si "CCLEANER" e program free dar eu l-am cumparat - rezolva problemele calculatorului, poti sterge programe / dezinstala, poti rezolva registrele, poti goli cache, poti face multe cu el.

| ShoFan a răspuns:

Pai, depinde ce Windows folosesti.
Pentru Windows XP, du-te in Control Panel si cauta "Add or Remove Programs". Gasesti programul si ii dai Remove sau Uninstall (depinde ce iti zice).
La Windows Vista si 7, te duci tot in Control Panel si cauti Uninstall a program.
Cunosc si programe care pot sterge programe. De exemplu, REVO Uninstaller. Eu il folosesc de mult timp si nu am probleme.
Sper ca ti-am fost de ajutor! big grin

| Smile2530 a răspuns:

Start, control panel, add or remove programs selectezi programul si removewinking