| Joker3134 a întrebat:

Cum vi se pare meseria de mecanic auto? Este bine plătită?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

ORICE meserie este platita in functie de calitatea si complexitatea lucrarii facute.
Ca urmare, ai nevoie de ani buni de invatare si experienta, pana ce vei sti sa faci singur o lucrare.
Cand vei avea cunostintele necesare, iti poti deschide un service auto, unde tu sa fii patronul, dar la inceput esti doar ucenic la alt patron.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti un mecanic foarte bun, evident ca esti si foarte bine platit si apreciat.

| sierra1 a răspuns:

Dacă eșit meseriaș, da - altfel ba

| Frank51 a răspuns:

La inceput in primii ani de munca neavand experienta evident ca esti platit foarte prost si nu prea exista motivatie. Dar dupa un anumit timp in care te-ai acomodat si ai inceput sa intelegi fiecare masina treaba devina tot mai usoara. Este foarte greu sa fi un mecanic bun, deoarece trebuie sa cunosti foarte multe masini, si asta e greu de facut, implica riscuri, eventual daune, pe care daca nu esti pregatit financiar nu le poti depasii.

| Demidol a răspuns:

Foarte bine. Evident, cu conditia sa stii meserie.