| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare stilui shotokan in karate este bun pentru aparare? In acest stil sunt lovituri cu picioarele si sa te inveti sa te aperi

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este bun, înafară de cazul când te întâlnești cu un campion.
Asta nu ai cum să știi înainte, doar după, când te trezești la urgență sau la morgă.

| Termopile a răspuns:

E bun, dar trebuie în primul rând sa fi tu bun. Dacă ești tu ca luptător varză cu cârnați degeaba. Deci du-te și practică linsit Shotokan că e bun dar depinde și cât de bun ești tu.