| SingleForOne a întrebat:

Cunoașteți un site bun pentru a face un text introdus să fie citit audio, pentru a asculta în timp ce citesc?

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Salut. Încearcă cu www.robobraille.org
Acesta este un site care convertește orice text în MP3 folosind o voce sintetică. Vocea nu e chiar cea mai bună, cel puțin pentru limba română, însă este inteligibilă. Poți converti diferite tipuri de documente iar fișierul mp3 îți va fi trimis pe e-mail. Ulterior, poți să descarci și să-l asculți când vrei.
Serviciul este destinat în special pentru nevăzători, dar nu cred că se supără nimeni dacă îl folosești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, nu e usor! Sunt aplicatii dar au audio de rahat. Cel mai bun este imb watson dar trebuie sa stii sa programezi si trebuie platit daca vrei mult text