| oceanoflove a întrebat:

Cupoanele care se acorda de pe alliexpres pentru cei care isi fac cont chiar se aplica? Iti scade din pretul produsului? Scuzati daca intrebarea e cam irelevanta si evidenta. Ei pe pachet iti scriu valoarea pe ai platit-o cu discount sau pretul fara discount?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu conteaza ce scrie pe pachet - conteaza si ce poti tu sa demonstrezi ca ai platit. Ei pe pachet de regula pun valori generice gen 10 USD, chiar daca tu ai platit 15-20. Cind te duci la vama - daca nu ai norocul sa iti vina la posta de cartier - le arati frumos in PayPal sau direct pe telefon in aplicatia AliExpress tranzactia pentru produsul respectiv. Nu e musai sa mergi cu ele printate, astia de la vama sunt destul de dezghetati. Daca ai noroc, nu ai treaba cu ei. Eu am comandat de pe AliEx ultima oara 25 de masti ffp2 cu valva, am platit cam 22 de dolari. Mi-au ajuns direct la posta de cartier, nu am mai avut nici o treaba cu vama, nu m-a intrebat nimeni nimic.