| alexinioh a întrebat:

Daca activez stabilizatorul la camera scade din calitatea video-ului?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ar trebui sa afecteze acest lucru calitatea video-ului.

Răspuns Apreciat de Editori
| mihai69 a răspuns:

Din păcate, nu e chiar cum au spus ceilalți respondenți.
Stabilizatorul de imagine, odată activat, va introduce tremurături de imagine în momentul când (de exemplu) te rotești cu camera ca să filmezi un schior sau o mașină care trece prin fața ta. sau alte cazuri de subiecte în mișcare. Pentru că sistemul va căuta să țină imaginea cât mai imobilă (fără ca asta să fie necesar!) și când nu mai reușește, „sare" la poziția următoare de „fixare" și apoi iar și iar...
Și pe deasupra, mai și consumă energie în plus din baterie.
E util doar la filmări din mână de scene relativ fixe; altfel, e mai bine să fie pus pe OFF.

2 răspunsuri:
| Itanul a răspuns:

Nicidecum.