| ZambetulNebuniei a întrebat:

Daca am facut un document in word2007, merge sa fie deschis cu word 2010?

Răspuns Câştigător
| costykyo a răspuns:

Da

6 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Da,asa se poate.
invers nu se poate.

| mihaieparu a răspuns (pentru zdrangoi):

Se poate si invers ( 2010 -> 2007 ) deoarece ambele au extensia. docx insa nu se poate 2010 -> 2003, 1998, etc sau 2007 -> 2003, 1998, etc, decat in cazul in care fisierul este salvat in format.doc... Daca se salveaza ca.doc atunci poate fi deschis de orice Microsoft Office

| zdrangoi a răspuns (pentru mihaieparu):

De obicei fisierele lucrate in "Word" se salveaza ca "Word document" si au extensia *.doc.
iar daca vrei sa-l deschizi intr-o varianta inferioara celei in care este lucrat nu poti.
incearca si convinge-te!
e valabil pentru orice fel de program fie el "Word","Excel","AutoCAD", etc.

| mihaieparu a răspuns (pentru zdrangoi):

Iti dau un exemplu : Am avut pe calculator instalat un Office 2010 Trial ( 60 zile ) si l-am folosit pe acela.
Am creat foarte multe documente, care au fost salvate ca Fisiere "Word Document", si iti spun sigur ca in 2007 si 2010 sunt salvate cu extensia *. docx, daca nu este ales tipul "Word 97-2003 Document". Poti incerca.
Dupa expirarea versiunii am instalat o versiune de Office 2007. Pot deschide cu usurinta fisierele. docx. In cazul in care se utilizeaza o versiune inferioara Office-ului 2007 intr-adevar, nu pot fi deschise. docx-urile.

| Bogdanux a răspuns:

Merge fara nici o problema.

| catalin188 a răspuns:

Da