| r2d2 a întrebat:

Daca am incheiat un contract ieri cu RDS pot sa-l inchei azi? Sau macar dupa o luna/doua?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Adica vrei sa spui ca l-ai incheiat ieri asi azi vrei sa-l reziliezi? Nu cred ca se poate, pentru ca in contract se stipuleaza perioada de valabilitate a lui.De obicei acesta este modul companiilor telefonice de a tine captiv un client cam un an! Citeste contractul. Daca nu ai beneficiat de serviciile lor nici un minut, poate ca daca mergi la ei s-ar putea rezilia, altfel...nu prea cred!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi ce scrie in contract privind incetarea lui. Poti solicita incetarea contractului dar cu motive intemeiate si respectarea procedurii prevazute si cred ca o sa ai de platit si ceva despagubiri, depinde de ce scrie in contract. Numai bine!