| jixy888 a întrebat:

Daca am media 6 sau 6, 40 la o materie pe primul semestru raman repetent?
Dau funda va rog

Răspuns Câştigător
| aimullah123 a răspuns:

Pai nu conteaza media pe un semestru, conteaza media anuala. Adica trebuie sa iti iasa media anuala minim 5. Daca ai 4 pe primul semestru deci esti corigent si apoi iei 6 pe semestrul 2 inseamna ca iti iese media 5 deci ai trecut big grin

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ramai repetent dacă ai media sub 5.

| Lioana a răspuns:

Media cu care ramai corigent trebuie sa fie sub 5 la materiile normale si sub 6 la materiile de profil de la liceele vocationale.
Corigentii dau un examen de corigenta in toamna si doar daca nu il trec pe acela rămân repetenți.
Tu, cu media 6 nu ramai corigent orice materie ar fi.

| mayaxhh a răspuns:

Nuuu, nu ramai, ramai doar daca ai sub 5 dar pe ambele semestre