| anonim_4396 a întrebat:

Daca de exemplu fac o facultate 1 an si ma retrag si incep alta, in CV trebuie sa trec si facultatea respectiva sau doar cea pe care am terminat-o?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cea pe care o termini. Dacă vei reusi sa termini vreuna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In CV nu "trebuie" sa treci ceva. In CV treci ce vrei și ce consideri tu că e relevant

| dullcat a răspuns:

In CV scrii ce consideri ca te reprezinta intr-o lumina cat mai buna.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai cred că mai util ar fi sa treci pe cea pe care ai terminat-o, pe cealaltă, in viziunea angajatorului, denotă că nu ești serioasa.
Sau mă rog, asta ar trebui sa deduca un om intreg la cap laughing

| andrei4433 a răspuns:

Scrii doar ce ai terminat nu doat incercari nereusite.