| anonim626 a întrebat:

Salutare!
Am terminat 2 ani la Facultatea de Inginerie la buget, dar vreau să mă retrag.

Dacă mă retrag, va trebui să plătesc cei 2 ani de studii? Menționez că nu vreau să mă înscriu la altă facultate.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa platesti nimic, fiecare cetatean roman are dreptul sa faca o facultate pe loc bugetat.
Doar daca ai vrea sa faci o alta facultate, tot pe loc bugetat, ar trebui sa platesti studiile la actuala facultate.