| MrFunky2 a întrebat:

Daca imi voi face poza, sau ma voi filma cu un DSLR, imperfectiunile de pe fata vor fii mai putin vizibile? Gen cosuri, cearcane, etc.

Răspuns Apreciat de Editori
| ALGator a răspuns:

Mai exista si alte programe on-line care eventual au functii ca sa mai inmoi imperfectiunile fetei.
Incearca de ex http://makeup.pho.to/ sau cauta pe google.
In mod sigur retusul se face elegant cu Photoshop, dar poate trebuie sa te documentezi mai mult.
Succes!

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

De ce ar fi imperfectiunile mai putin vizibile din moment ce te fotografiezi cu o camera mai performanta? Cu cat o camera este mai performanta, cu atat surprinde mai multe detalii.

| Jenescu_Ionut_1983 a răspuns:

Exact invers, detaliile vor fi foarte vizibile. Se vor vedea toate imperfectiunile. Vestea buna e ca se pot imbunatati in Photoshop.