| yoyo_2588 a întrebat:

Daca o companie aeriană spune ca in avion mai este,, un singur loc valabil la acest pret", si daca acel loc este cumparat de cineva, este posibil ca alte locuri sa devină disponibile la pretul respectiv ori la unul redus ( asta in cazul in care mai scad preturile)?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Nu este posibil asa ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E posibil. Exista niște metode de marketing destul de încâlcite în vinderea biletelor. Ei pot spune ca mai e un singur loc când în realitate pot fi 30, dar ideea e sa te facă sa cumperi cât mai repedee

| sierra1 a răspuns:

Dacă vreun client renunță în ultimul moment (termenul e relativ) atunci locul va fi scos la vânzare la un preț preferențial (last minute)