| maremica675 a întrebat:

Daca pe primul semestru am fost la matematica-informatica (si am dat teze la matematica,informatica,romana,biologie,)iar pe al doilea as vrea sa ma transfer la filologi (unde se da teza la romana,istorie,latina, engleza)
1) cum dau tezele?
2) ce diferente dau?

3) daca am dat teza la mate pe primul mai dau si pe al doilea daca ma transfer la filologie?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie intrebat la secretariatul acelui liceu, in primul rand daca poate sa te primeasca prin acel transfer, si in al 2-lea rand trebuie sa intrebi si la liceul actual daca vrea sa aprobe transferul, trebuie sa semneze vreo 9 persoane, din acel liceu, pentru mutarea ta, la administrator, director, director adjunct, secretariat, contabilitate, departament informatic/tehnic, cu nereguli cu abateri, mai intai intereseaza-te, ca iti vor da cei de la liceul la care vrei sa te transferi o fisa cu niste chestii care trebuiesc semnate, nu o poti face chiar asa batand din palme.

| Laurentiupuflea a răspuns:

Pai dacă te transferi vei da diferența la latina și poate și la engleza. Stai liniștit ca nu vei mai da teza la mate încă odată. Odată ce te-ai transferat nu mai ai legături cu acel profil doar ca după cum ți-am spus vei da diferențe cel mai probabil la latina, engleza dar nu cred ca și istorie. PS, eu sunt la filo a x-a și vreau sa plec la mate info și nu știu încă ce voi da ca diferențe dar știu ca au venit elevi de la mate info care au dat doar latina și stat. Bafta

| maremica675 explică (pentru Laurentiupuflea):

Diferentele se dau scris si oral?
deci... daca m-am mutat la filologie nu mai dau teza la matematica si informatica? dau la ce e la filologie?