| silviu_5499 a întrebat:

Daca porti aur si argint e rau?
iti poarta ghinion?

Răspuns Câştigător
| Seiran a răspuns:

Salut~!
Nu,nu iti poarta ghinion. Daca porti aur si argint combinat, isi pierd proprietatile.
Si niciun metal pretios nu poarta ghinion, dar se spune ca argintul te fereste de spiritele rele. big grin

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E minciuna adevarata, eu am argint la gat si la mana stanga, nu am deloc ghinion.

| Dash a răspuns:

Nu!
Dupa cum vezi sunt o gramada de persoane care poarte accesorii de aur/argint si asta nu inseamna ca le aduce ghinion.

| Andreea50 a răspuns:

Nu poarta nici un ghinion, dar nu prea este ok din punct de vedere estetic. De exemplu pe mana unei fete sa existe si inele de aur si inele de argint alaturate. Sau cel putin mie mi se pare urat.

| TheSpecialOne a răspuns:

Nu, care e legatura?

| armand3004 a răspuns:

Vrajeala!

| silviu_5499 explică:

va multumesc nici nu stiu cui sa ii dau funda

| lowfive a răspuns:

Da, mai ales daca Mercur e retrograd.

| MyLife a răspuns:

Nu nu este adevarat...

| anadragutza a răspuns:

Nu

| silviu666 a răspuns:

Sa stii ca nu exista superstitii din astea ce sa se intample?

| CocaColaCuLamaie a răspuns:

Nu stiu...nu cred. De fapt nu sunt prea sigura ca exista noroc sau ghinion mai degraba karmalaughing.in fine oh go on dar eu stiu ca daca le porti pe amandoua deodata argintul,, fura,, din valoarea aurului asa ca mai bine foloseste doar un singur tip.

| ՀAde a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuu

eu port in fiecare zii ori argint ori aur...si nua am avut ghinionlaughing