| Cosmin13455 a întrebat:

Daca simulam un creier intr-un pc, cand moare omul in lumea virtuala moare si in cea reala?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Deci ti-a placut Avatar, este?

| anonimg a răspuns:

Cred ca ai ajuns prea departe cu imaginatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ma, tu crezi ca inteligenta artificiala e SF? Acum daca pica Facebook cu tot cu AI-urile care il tin in picioare, inseamna sa murim cu totii?

| KanameKuran a răspuns:

Daca simulezi un creier in lumea virtuala, acesta nu exista decat in lumea virtuala, nu si in lumea reala, nu? Tot ceea ce e pe calculator, exista doar in lumea virtuala.

Răspuns utilizator avertizat