| anonim_4396 a întrebat:

Care ați alege sicklumea virtuală
- lumea reală, argumentați de ce...
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Catalinhhh a răspuns:

Frumoasă "întrebare" vorbesc serios! Aceste lucruri ar trebui dezbătute mai dese, să revenim la subiect.

Evident lumea reală. De ce?! Pentru că stând în fața unui ecran nu realizezi nimic. În lumea reală îți faci prieteni, relați trăiești și simți anumite stări/sentimente plăcute.
Lumea virtuală e un fel de bonus de care noi ar trebui să ne ajutăm nu să ne spălăm creierele.
Eu îmi petrec foarte mult timp afară pe timp de vară mereu învăț ceva nou, chiar dacă nu realizez pe moment în timp îmi dau seama că ceva-ceva am aflat/învățat.
Și o slăbiciune a mea, să zic așa care nu o suport e că cunosc fete noi cu 1-2 ani mai mari decât mine și în scurt timp mă îndrăgostesc de ele și le cad în plasă.

Viața e o junglă...

5 răspunsuri:
| Ana94 a răspuns:

Lumea reală, deoarece aşa ne putem arăta sentimentele mai ca lumea. Pe internet toată lumea vrea să pară ceea ce nu este, toată lumea vrea să pară altcineva. Şi-aşa comunicarea în realitate se duce de râpă, tinerii din ziua de azi preferă să vorbească pe internet. Şi când ies afară tinerii nu comunică, ci pur şi simplu stau pe telefon tot timpul.

Răspuns utilizator avertizat
| Sociopat a răspuns:

Matrix.

| doreal a răspuns:

Hmm... Nu mai este o varianta sa aleg ambele.
Lumea virtuala- este fascinanata, gasesti atatia oameni nu conteaza ce rasa esti, urat, frumos, gras, slab. Poti sa te sfatuiesti cu unii cum facem noi pe TPU, daca am pune astfel de intrebari pe real...
Lumea reala- Dar trebuie sa ne trezim, noi traim in alta lume, viata nu este roz sad, vom fi judecati dupa cum aratam sau cum ne purtam(ceea ce nu se intampla la lumea virtuala) dar sti ca poti vb cu un om in fata tac poti sa imbratisezi pe cineva.
Stiu ca este cam neh nu cum te astepti tu, dar asta cred eu si imi plac amandoua lumi big grin.

| Melcul a răspuns:

Lumea reala.
Pentru ca in lumea virtuala nu ai simt miros, gust.