| Fancyuiop a întrebat:

Dacă te duci la operatorul de retea ( la Orange de ex) poti afla cine te suna cu nr privat? Sau cum poti afla altfel?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti cumperi un numar de telefonie pe Skype si redirectionezi acolo apelurile primite.
Va aparea afisat SI numarul care te suna "ascuns".

| Simpatic a răspuns:

Numarul privat se divulga doar autoritatilor in speta Parchetului. Si doar in cazul unor infractiuni, nicidecum ca te suna unu/una la 2 noaptea, asta nu are relevanta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti afla doar cu un mandat judecatoresc

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Operatorul nu divulgă asta.

| cfrtobias a răspuns:

Poti bloca numar privat sa nu sune si atunci va suna poate cu numar real laughing

| Sonia822 a răspuns:

Nu. Doar daca faci sesizare din motive intemeiate, si iti pune tlf sub urmarire