| whatisthis19 a întrebat:

Daca cineva te-a sunat cu nr privat si te duci la politie sau la operatorul mobil se poate afla cine te-a sunat cu privat?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai fost amenintat sau alte chestii, crezi ca se incurca Politia cu asa ceva? Poate este tot vreo cunostinta de-a ta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Politia nu te poate ajuta. Doar procurorii pot emite mandat si aia in cazul de infractiuni foarte grave.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poliția nu se ocupă să îți dea asemenea informații.

Bula
| Bula a răspuns:

Politia poate cerceta un numar ascuns daca primeste mandat de la un judecator, in caz de infractiuni sau suspiciune majora.

Insa poti afla chiar si tu numarul, daca-ti redirectionezi apelul pe o retea woip (telefonie prin internet), de exemplu pe un numar de Skype, unde va aparea numarul apelantului cand te suna (chiar si cu"numar ascuns, privat).

| Simpatic a răspuns:

Te-a amenintat sau ceva sau doar te-a sunat de mai multe ori cu privat?
Nu cred ca politia are dreptul de a solicita "vederea" numarului operatorului de telefonie cat Procuratura, dar plangerea se face la politie mai mult ca sigur.
Cu totii am fost sunati candva cu numar ascuns, crezi ca am facut plangere pentru asta?
Mi se pare o copilarie, telefoanele actuale au o functie care blocheaza apelurile primite de la numere private!

| alina2k18 a răspuns:

Normal! Ca politia nu are alta treaba laughing
Nu! Jesus Christ laughing

| Algo098 a răspuns:

Poate afla numarul. Daca omul nu e legat de numar, se gaseste doar numarul si probabil locul si convorbirea daca e stocata si ea, apoi daca exista camere de supraveghere, daca se recunoaste vocea, daca sunt martori se poate gasi persoana.

| Alverto a răspuns:

Doar dacă te-a amenințat etc
Nu e nevoie sa mergi la poliție pentru a afla cine te suna, deoarece nu trebuie sa te intreseze