| BfcCrystyFloryn a întrebat:

Daca trimit un colet din Germania in Romania prin posta, acesta ajunge in Romania la destinatar tot prin posta?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca tot prin posta. Primeste aviz acasa ca sa se prezinte la posta sa il ridice.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca coletul ajunge la Posta romana, ca doar nu ai platit curier ori serviciu special sa i-l duca acasa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ajunge la oficiul poștal iar destinatarul este invitat să îl ridice de acolo.

| mihai69 a răspuns:

DACĂ ajunge, va veni la OP de care aparții.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da. Când va fi anunțat de sosirea coletului, se va prezenta la ghișeu ca să-l ridice.
Nu ii va fi pus in cutia postală de la bloc, fiindcă nu încape. ))

| Brizbriz a răspuns:

Nu, o sa il aduca o bufnita, la fel ca in Harry Potterhee hee

| kingk0bra a răspuns:

Ești bătut în cap rău