| all3ss1o a întrebat:

Stie cineva cat costa sa trimiti un colet din Germania in Romania prin posta?

2 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Poi depinde de greutatea si marimea acestuia.
Prietenului meu pentru a trimite niste acte din Romania l-a costat 20 de euro si in jur de 25 pentru seguro, dar era din Spania, asa ca preturile nu difera mult!
O noapte placuta iti doresc!

| Teufel a răspuns:

Salut

Poti trimite colete prin Deutsche Post (divizia DHL). Pretul variaza in functie de marimea coletului si tipul serviciului.

De exemplu un colet de marimea unui geamantan de aeroport costa 80 de euro si ajunge la destinatie in aprox 6 zile lucratoare.