| Adyy5 a întrebat:

Daca un elev face naveta pentru a merge la un liceu ce nu se afla in localitatea lui drumul este gratis? Daca da, ce trebuie sa faci astfel incat sa mergi gratis(fiind elev la liceul respectiv si facand naveta)?

Răspuns Câştigător
| Vallentin05 a răspuns:

Nu este gratis, insa poti sa iti faci abonament dus-intros si iti deconteaza scoala. Daca stai in oras si ai autobuze ETA ( ale orasului) mergi gratis dar trebuie sa dai o foaie la scoala si iti faci abonament gratis. Daca nu, platesti abonament la autobuze si dai la scoala sa ti se deconteze. Funda?

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Abonament gratis pentru elevi se ofera doar pentru mijloacele de transport locale. Pentru transportul in alte localitati se face abonament din fonduri proprii.