| grigor3 a întrebat:

Daca vine un meteorit sau ceva si murim cu cat timp putem afla dinainte?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti ghinionist, cu cateva ore inainte, cand intrii in panica si faci criza de isterie, nestiind unde sa fugi si ce sa faci.
Daca esti norocos, nu vei stii niciodata, doar simti in cateva secunde ca se intampla ceva cu cerul si pamantul, macar culori schimbate si scantei pe ceri si in clipa urmatoarea, esti mort.

| Arthiom a răspuns:

Nu stiu daca ai observat dar de fiecare data cand un meteorit trece aproape de pamant e anuntat la toate canalele de stiri. Daca unul ar fi pe o traiectorie care sa se intersecteze cu pamantul, fii sigur ca baietii de la NASA ori alte institute similare il pot depista cu cateva zile inainte.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Nu este vorba de cateva ore, Nasa nu e finantata ca sa stea cu mainile in san, deja studiaza asta si conform studiilor nu s-a raportat niciun asteroid suficient de mare care ar putea sa intre in coliziune cu pamantul si sa ne puna viata in pericol in viitorul apropriat.

| 01Joulie01 a răspuns:

Care ar fi scopul sa stii daca se duce toata planeta?

| grigor3 explică (pentru 01Joulie01):

Niciunul dar zic asa putem afla? adica putem stii ce se intampla? macar cu cateva ore 100% putem stii?