| AnDrEuTzA_6557 a întrebat:

Dati-mi si mie exemple de corpuri care se pot divide. Plss! Fundaalove struck

3 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Hm... păi, în primul rând trebuie să înţelegi toată fraza asta.
Prin corp, se înţelege un organism viu(aici, pentru că trebuie să se şi înmulţească).
Un exemplu ar fi însăşi fiinţa umană.
Dacă ai înţeles, te invit să afli tu, mai departe, alte exemple.
Pa, pa!

| claudiu89 a răspuns:

Atomii nu se divid, nu toate numerele se divid cum exista numere prime.

| zNCrys a răspuns:

Celulele se divid, cifrele se divid(dar nu sunt corpuri) altceva nu stiu... sper ca ajuta. bafta