| Razvan03Andrei a întrebat:

~DAU FUNDITA!~
Am citit pe internet mai multe detalii despre alte tari...(mancarea traditionala, vremea, etc).
Intrebarea mea este, Romania ce ar avea?
Ma refer doar la mancare, haine(mai avem altceva in afara de ie?); sport(in afara de FOTBAL ROMANESC si hanbal... ce altceva ar mai fi?)
Daca mai dati si voi altceva in afara de ce este mai sus, ar fi binebig grin
Vreau sa-mi cunosc tara!

2 răspunsuri:
| Diidiiana a răspuns:

Eu practic de 4 luni dansuri de societate.Este un sport ce se practica in Romania.Iar inainte am practicat dansuri populare, foartedes intalnite la noi.
In legatura cu mancarea, Lucosul(nu stiu cum se scriebig grin) este si el o mancare populara in zonele de tara(pe la bunici).
Fundita?

| saycon a răspuns:

Doar dansurile populare pe care unii le urascwinking