| bodoboddy78 a întrebat:

Dau fundiță pentru cel ce îmi spune cu aproximație cam în cat timp iese puiul din ou ( la porumbei ).

Răspuns Câştigător
| Heureuse a răspuns:

Femela depune in cuib, intr-o perioada de imperechere, doua oua albe si lucioase.Primul ou il depune dupa 10-12 zile de la imperechere, iar al doilea la un interval de 44 de ore.Greutatea unui ou este de circa 22-28g.
Pe parcursul clocitului culoarea cojii oualor devine tot mai inchisa la culoare. Puii eclozeaza dupa 17-18 zile de la clocire si au greutatea in functie de rasa, aproximativ 16-22g.

| bodoboddy78 explică (pentru Heureuse):

Mulțumesc frumos, mi-a fost de mare ajutor!

| Heureuse a răspuns (pentru bodoboddy78):

Plăcerea a fost de partea mea.
Mulțumesc pentru funda si pentru că te -ai ținut de cuvânt.winking