| raullik007 a întrebat:

De ce are nevoie un copil care a terminat clasa a-VIII-a pentru inscrierea la liceu in alt judet?
P.S In Ghidul de admitere este o fisa cu aia ce trebuie facuta?
FUNDA

1 răspuns:
| dienuta1990 a răspuns:

Actele de care este nevoie pentru incrierea la un liceu indiferent din ce judet sunt urmatoarele:
a)cerere de inscriere
b)cartea de indentitate ( daca e cazul) si certificatul de nastere in copie legalizata
c) adeverinta cu notele si media generala obtinute la Evaluarea Nationala din clasa a VIII a
d) foaia matricola pentru clasele a V a-a VIII a ( cu calculul mediei generale)
e) fisa medicala
Sper ca ti-am fost de ajutor macar putin.