| anonim_4396 a întrebat:

De ce in Romania bancnotele sunt din plastic, iar in oricare alta tara sunt de hartie?

Răspuns Câştigător
| RetroX a răspuns:

Ca sa nu le folosim drept hartie igienica! laughing

4 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Ca sa reziste, sa reziste, sa reziste la mototoleala!

| ellene a răspuns:

Pai e mai bine ca sunt din plastic, cum a zis si hanry. Si mai e ceva...la noi putem sa le dam si indoite...scrise cu pixul etc. in schimb daca ai niste euro jerpeliti nu prea ai ce face cu ei. Din cate stiu nu ii primeste nimeni.

| hanry a răspuns:

Zi mersi daca ai avea banconete de hartie daca se uda se mai pot holosi dar daca ai 100 de dolari si iai udat ...nu mai ai ce face cu ei
raspunsul e ca suntem mai smecheriwinking

| marcflo a răspuns:

De ce sunt din plastic? findca noi romanii suntem strangatori, si sa ii putem lua cu noi si la dus, sau la piscina, si sa nu se strice!