| xxdd a întrebat:

De ce la anumite ocazi (nunti, botezuri, etc~) la intrare se ofera invitatilor un pahar de sampanie si un piscot? Are piscotu ceva special sau care-i faza?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

La seratele de gala si de fite asa se serveste, sampanie cu un piscotel alaturi! Este de bon-ton sa inmoi piscotul un pic in paharul de sampanie si sa musti din varful lui cu dintii o bucatica mica! Si sa plimbi apoi piscotul prin aer cu o mana in timp ce sorbi cu inghitituri mici din paharul de sampanie glazurat cu zahar din cealalta mana! Este o fandoseala de lume!

1 răspuns:
| Aishaa a răspuns:

Eu am mereu piscoturi in casa si mananc din ele, nu doar la ocazii speciale. Poti sa cumperi oricand, nu stiu de ce la anumite ocazii predomina piscoturile, poate sunt mai gustoase decat alte delicatese.