| Anonim34231 a întrebat:

De ce nu pot sa imi asociez cardul meu de debit cu contul de paypal?
Dupa ce completez tot, imi scrie "This card is not accepted. Please use a different card."
Am card BCR / VISA Debit.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa-ti un internet banking si alimenteaza din cont fara card. Citeste si pe aici: http://www.thetrends.ro/......e-de-card/

Răspuns Apreciat de Editori
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cardurile cu care nu se poate plati in strainatate nu sunt acceptate. Mergi la banca (BT, ING nu cer comision de administrare) si cere un card cu care sa poti plati in strainatate. Eu am cardul de cumparaturi cu care se pot face asemenea plati.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In mod normal ea are dreptate, cardul Visa este eligibil doar ca nu stiu daca este valabil pentru plati externe! Ai cu scris embosat? Daca nu, nu este valabil. Poate ca ea n-a stiut asta! Cere-i un card de cumparaturi dar cred ca la ei platesti un comision!

| Anonim34231 explică (pentru Salontanul):

Deci, asta e un card debit pentru studenti. Si da, e cu scris embosat. E cu toate cacaturile, wireless etc. si mai scrie in stanga vertical electronic use only.
Chiar nu inteleg ma. deci niciodata n-am reusit sa imi asociez un **** de card cu paypal.

| Salontanul a răspuns (pentru Anonim34231):

Atunci inseamna ca nu faci ceva bine! Aceasta banca este agreata de PayPal: http://refresh.ro/2013/10/parteneriate-paypal-banci-romania/ Deci este in regula. Femeia ti-a spus ca merge. Nu inteleg ce poate fi altceva!

| Anonim34231 explică (pentru Salontanul):

Oare trebuie sa am bani pe cont sa pot asocia?! :\ am facut totul bine 100%.

| Salontanul a răspuns (pentru Anonim34231):

Nu. PayPal nu vede ca tu ai sau nu bani pe cont. Ar fi culmea sa vada asta. Este ca si cand eu m-as uita in buzunarul vecinului. Eu am avut un card de la Raiffeisen si am reusit sa-l asociez cu PayPal. Chestia este ca m-am suparat pe banca pentru ca un arab a putut folosi cardul meu si am renuntat la ei.

| Anonim34231 explică (pentru Salontanul):

Bun. si atunci ce propui sa fac?

| Anonim34231 explică (pentru Salontanul):

Oke, am facut deja un cont de internet banking, si acum astept astept sa ma sune cei de la BCR. eventual am sa ii intreb si pe ei.
Oricum, mersi mult pentru timpul pierdut pentru intrebarea mea! Apreciez!

| Salontanul a răspuns (pentru Anonim34231):

Cu placere. Sa fii iubit!

| Salontanul a răspuns (pentru Anonim34231):

Fa-ti un internet banking si alimenteaza din cont fara card. Citeste si pe aici: http://www.thetrends.ro/......e-de-card/

| doctorandus a răspuns:

Daca ai cont bancar, iti poti asocia contul cu PayPal. PayPal iti va trimite doua sume de bani, sub 1 Euro, si tu va trebui sa introduci acele sume pentru asocierea contului bancar. Pe urma trebuie sa dai aprobare ca PayPal sa-ti ia bani direct din contul tau bancar.

| Anonim34231 explică (pentru doctorandus):

Sa mor eu cumetre, n-am inteles nimic din ce ai spus tu.

| doctorandus a răspuns (pentru Anonim34231):

Daca-ti trimite o data 14 centi si a doua oara 18 centi, bagi pe paypal.com numerele 14 si 18 pentru confirmare, pe urma apesi, da, sunt de acord ca PayPal sa-mi ia bani din cont.

| Anonim34231 explică (pentru doctorandus):

Cum sa imi trimita?! unde?! cand nu imi pot baga cardul.

| doctorandus a răspuns (pentru Anonim34231):

Nu bagi cardul, ci bagi numarul de cont (IBAN-ul).

| Anonim34231 explică (pentru doctorandus):

Pai si unde bag numarul de cont?! IBAN-ul? ca nu inteleg

| relian a răspuns:

Paypal are nr de telefon si poti vorbi cu ei fara sa mergi undeva.Deci suna intrebi care ar fi problema si ei te ajuta, nu trebuie sa mergi la banca.Dar de obicei cand pui un card la paypal til verifica, adica daca stiu si eu ai bani, daca banca garanteaza acel card, ca aia nu-s veniti cu pluta sa piarda.Deci ori banca ta nu se baga ori is probleme de site, caz in care trebuie sa suni.Deci nu mai tot intreba pe aici suna la ei la paypal si te lamureste imediat.Nu mai da vina ca niciodata nai reusit sa faci ceva, fiecare banca are regulile ei ca urmare ei nu incurca pe nimeni atita timp cit esti in regula sau intrunesti cerintele lor.Suna si te lamuresti in 2 minute cum sta treaba.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Doar presupun ca cei cu paypal nu accepta anumite tipuri de carduri. Ai pe undeva (in site-ul lor) o lista cu cardurile acceptate?