| anonim_4396 a întrebat:

De ce podisul tibet este podis nu este munte ca are o altitudine mare?

4 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Pentru că nu are aspect de munte.
Muntele are pante, şi alte d-astea. Podişul nu are.

Pa, pa!

| NoNaamexD a răspuns:

Este un padis pentru ca nu are un aspect de munte si pentru ca in varful acestuia totul este DREPT, lin si frumos. big grin Sper ca te-am ajutat! big grin

| Brittanie a răspuns:

Podisul Tibet nu este munte deoarece are aspect de podis dar nu are componentele muntelui ( varf,poale, versant, culme si pas). Bafta!

| needyou a răspuns:

Pentru ca are aspect de podis chiar daca are altitudinea mare