| nonny50 a întrebat:

De la ce distanta merge o conexiune wireless? aproximativ...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Distanta depinde de puterea router-ului si de existenta ori inexistenta obstacolelor, de ex. am vazut router care in aer liber mergea la 300 m iar in interior numai 60 m. Numai bine!

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca este in aer liber duce ~100 m iar daca este in casa ~50 m

| danny4everr a răspuns:

Eu am wireless si pe cutie scria 54 de metri dar nu merge mai mult de 25 big grin (am dat 100 RON pe el)

| mishu112 a răspuns:

Depinde de router la mine trebuoia sa fie de 50 si merge de 25 cam asa... a si am avut problema si cu soneria de la casalaughing e fara fir pe ea scrie 25 metrii si nu merge nici 8happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de router! medie : 15-20 m e ok!