| LordBolton a întrebat:

Deci am auzit ca a existat o arma nemteasca (stg-44) care avea teava indoita sa traga dupa colt :o. intrebarea este cum reusea arma asta sa functioneze cu teava indoita? funda.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca functiona asa ceva..nu are logica

| vangaelis a răspuns:

Stg-44 nu a avut niciodata teava indoita. intr-adevar in in 1953 a fost o un prototip de mitraliera dar nu a avut un rezultat promitator.
In ziua de azi, exista arme care trag dupa colt, bineinteles, sunt arme de asalt tehnologizate, folosite in Afganistan si daca nu ma insel si in trupele de asalt gen SWAT

| Mixum a răspuns:

Îndoită? Hmm... Nu prea e logic. Poate cel mult curbată.
Nemții făceau tot felul de experimente (mai ales pe oameni) în timpul celui de-al doilea război mondial. Cine știe, poate au încercat să facă și arme mai bizare.
Se poate să fie și îndoite, dar glonțul nu e obligatoriu să fie lansat de lână trăgaci, poate sta și în vârful țevii.

| LordBolton explică (pentru Mixum):

Dar scuze de greseala, era curbata