| Sოﺁℓε a întrebat:

Deci am o mica problema. Cand apas un link de exemplu de la mess mi se deschide cu explorer iar eu folosesc Opera.
Cum il fac sa se deschida cu opera? Pana acum se deschidea cu opera in alt tab dar mi-am instalat windowsul si se deschide cu explorer.Cum fac sa se deschida din nou cu opera?

3 răspunsuri:
| Ilinca a răspuns:

START > Set program access and defaults > De aici alegi din nou "Set program acces and defaults" > Custom > "Choose a default Web browser > iar aici bifezi Opera. > OK.

| CosmicKarma a răspuns:

Te duci in Opera la setări şi cauţi acolo unde spune că Opera trebuie să fie browser-ul implicit. Datorită instalării proaspete, IE a devenit principal. Nu ştiu sigur unde se află setarea, dar dacă vei căuta atent, dai de ea şi rezolvi problema happy

| CosmicKarma a răspuns:

Sau deschizi Opera şi dacă te întreabă dacă nu vrei să fie browser default, îi dai DA happy