| alexandruth a întrebat:

Deci, am o mica problema. E un baiat de la mine din oras (pe care nu il cunosc) si care ma suna noaptea sa faca misto de mine si sa ma injure. Nu suna cu numar ascuns (nu intrebati, nu pot sa il bag la numere filtrare ca nu imi permite telefonul), dar ma enerveaza la culme. Nu l-am injurat, am incercat sa ii explic situatia, dar tot ma suna. I-am zis ca daca ma mai suna ii fac reclamatie dar tot nu a incetat sa ma sune. Acum, am voie sa depun reclamatii daca sunt minor? Nu radeti, nu sunt genul de persoana care sa tolereze astfel de farse si alta modalitate nu vreau sa folosesc (gen: sa il bat, e o prostie...). Cum procedez mai exact? Cateva sfaturi mi-ar fi de folos. happy

Răspuns Câştigător
| dragutzairina a răspuns:

Daca esti hotarat sa faci reclamatie roaga pe cineva sa te ajute si inregistreaza o convorbire drept dovada daca nu.....seara cand te culci pune telefonul pe silentios si n-are decat sa sune pana ii se face raulaughing.si eu am avut o problema de asta cu o fata dar ea nu ma injura doar ma sacaia sunanduma si ca sa ma distrez un pic am raspuns am lasat telefonul in camera si eu am plecat de acolo si ea vorbea singuralaughing si dupa aia l-am dat pe silentios si tot suna dar dupa vreo doua zile sa plictisitbig grin
sper ca te-am ajutat FUNDITA?big grin

2 răspunsuri:
| AlexAtanasiu a răspuns:

Nici eu nu sunt genul ala si mi s-a intamplat atuncea fiind minor am rugat un adult sa ma ajute cu reclamatia dar inregistreaza i tu un apel pentru dovada

| KaTaLiNaDeEa a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel, dar el ma suna si se lega de mine pe strada. Avea peste 20 de ani, eu avand 13straight face Poti doar sa inrgistrezi o convorbire cu el si sa mergi la politie sau daca il cunosti fata in fata mergi si vorbeste cu el pana te v-a intelege. Eu imi tineam noaptea si ziua (non-stop) telefonul pe silent si noaptea il inchideam. Fa si tu la fel. Pont: cand te suna raspundei, nu zi nimic si in a 3 secunda inchidei telefonul. Daca continua sa suna, fara asa mereu si la el se v-a activa casuta vocala mereu cand te v-a suna. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?smugpuppy dog eyes