| mistikk a întrebat:

Buna TPU e o colega noua care a venit acum si isi da foarte multe fite noi toti am primit-o cum se cuvine in clasa noastra doar ca ea se crede mai cu motz si asta am enerveaza la culme azi chiar s-a luat de mine are un vocabular sa nu mai spun...si chiar m-a injurat doar pentru ca i-am zis sa imi zica si mie la exercitiul 2 ca il facuse profu eu i-am spus la toate testele posibile ca sa ia note mari si azi a inceput sa ma injure si are niste fite pe capul ei se crede cea mai frumoasa cea mai desteapta si nu inteleg de fapt ce vrea de la mine sau ce are cu mine va rog cum sa procedez? funda?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignor-o! E cea mai buna armă. Până la urmă se va plictisi să vă tot arate cât de "tare" e ea şi o va mai lăsa mai moale. În general, oamenii care încearcă sa pară superiori suferă de un complex de inferioritate. Fii calmă, cu cât vei părea mai afectată, cu atât va fi ea mai dură. Încearcă să scape de o frustrare proprie rănindu-i pe cei din jur. Aşa că e mai degrabă demnă de milă decât de ură.

2 răspunsuri:
| Flori a răspuns:

Mai intai, provoac-o la o discutie.Intreab-o frumos daca are ceva personal cu tine. Daca situatia nu se imbunatateste, trateaz-o cu indiferenta.Indiferenta e cea mai buna arma.Gandeste-te ca nu are rost sa te implici in conflicte, mai ales daca urmeaza sa va petreceti si urmatorii ani de scoala impreuna.
Multa bafta!

| mistikk explică:

Ei bine asta e ultimul an...