| ToxicG a întrebat:

Deci,sa zicem ca cineva a scris o carte.Cine ar putea sa-i spuna daca este sau nu buna pentru publicare?

12 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Un agent cu care trebuie sa iei legatura.Dar poti lua legatura cu o editura, o contactezi, semanti un contract si asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O editura.

| Against a răspuns:

Un editor.

| Dinamovistul101 a răspuns:

Profesorul de limba romana thinking

| Molecula a răspuns:

Criticii literari

| madalinbb19 a răspuns:

In primul rand o comisie de profesori care sa-ti dea acceptul ca acea carte nu contine plagiat, dupa aceea mergi la Editor. Sper ca ti-am fost de ajutor

| Craftt a răspuns:

Un editor?

| hasseki a răspuns:

Mda. pai nu stiu dar eu cred ca daca mai multi prieteni de ai tai si familia o citesc, iti pot zice ei daca e buna sau nu.Bafta!

| americanblue a răspuns:

Critici literari, editori sau chiar mai multi prieteni ai cititorului care ar putea sa citeasca scrierea happy si sa isi expuna parerea..profesorii tot sunt o varianta daca esti in scoala medie sau liceu

| Denisadenisuka2001 a răspuns:

Pai ar trebui sa o duci la un editor

| GlAmOuRyK a răspuns:

Bibliotecara

| CrissMax a răspuns:

In primul rand ai putea sa ntrebi profesorul/profesoara de romana sa o corecteze la capitolele gramatica si literatura, apoi incerca la o editura pentru a o pune in formatul ales de tine apoi vindeo in librarii!