| georgica112 a întrebat:

Am terminat de scris o carte! O minunatie as putea spune ...multi mi-au zis! http://pascalgeorge.blogspot.com acesta este blogul! Dar problema e ca nu am bani suficienti pentru publicare plus ca mai e si promovarea! Degeaba am scris ceva frumos daca nu o fac cunoscuta!
Dati-mi ideei de sponsori(firme, branduri, asociatii) care stiti ca m-ar putea ajuta! O zi bunaaaa tuturor!

3 răspunsuri:
| fif2002 a răspuns:

Fa-o pdf si vinde-o online printr-un sistem de afiliere, incearca programul asta http://www.membership.ro/dap/a/?a=136 daca nu sti nimic despre promovarile online

| mara_9541 a răspuns:

Trist georgica, asta e Romania noastra.pe cei talentati nu ii vede nimeni dar stiu sa isi bata joc, doar cei cu bani au un viitor.nu stiu,nu am idei, doar te compatimesc, e trist. oricum bafta sa ai si inspiratie...

| admiterea a răspuns:

Nu-ti trebuie bani chiar asa de multi pentru publicare. Cu aproximativ 300 de lei (sau chiar 200, daca vrei pe CD) obtii ISBN si publici cartea pe www.bibliotecadigitala.ro iar daca vrei s-o vinzi, iti faci cont si cumperi un raft virtual in Libraria Scriitorilor, pe www.librariascriitorilor.ro (poti posta acolo 2 carti). In Libraria asta Online poti discuta cu cititorii, fiindca are forum si poto posta comentarii, poti introduce reclama ta proprie, inclusiv filmulete de pe youtube. In plus, poti vinde la ce pret vrei, fara sa-ti opreasca cineva comision (se plateste doar un cost fix, anual, de 60 lei 0 adica 5 lei/luna). Trebuie doar sa ai talent si devii cunoscut.