| anonim_4396 a întrebat:

Din clasa a 11 a se face educatie artistica ce se mai face si acolo?( in celelalte clase s-a facut educatie plastica ). Tot din a 11 a in loc de fizica, biologie si chimie faci stiinte. Acolo ce mai faci, ce materie se aprofundeaza mai mult si cu profesor se face?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La educatie artistica ( eu fac muzica nu educatie plastica)daca faci muzica faci mai mult despre compozitori, asta depinde si de profesor, iar materia o vei studia cu acelasi profesor de muzica/desen pe care l-ai avut, la stiinte repet depinde de profesor vei invata despre igiena corpului, nutritie sanatoasa, sport etc, cum sa acorzi primul ajutor in anumite situatii, stai calm/a, ambele sunt foarte usoare, profesorii nu o sa va streseze cu ele la cap

| RebecaAnaMaria a răspuns:

La stiinte nu se face despre igiena happy
Acum la inceput. facem despre fizica. teoria heliocentrica,legile lui kepler,fenomene optice, curcubeu, gaurile negre. Pe la sfarsitul semestrului despre chimie:modele atomica, invelisul electronic al atomilor, etc
IAr la educatie plastica, mai mult scriem nu o sa desenam.

| RebecaAnaMaria a răspuns:

Esti la filologie nu?happy