| Mihai651 a întrebat:

Dintr-un accident de masina poti sa ramai orb? eu sincer nu cunosc asa ceva? in afara de natura ce te mai poate face orb? adica ce fel de accidente? intepare,lovire si mai ce? din accident de masina nu prea are sens, daca rfamai orb ai toate sansele sa si mori totodata!

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da eu ti-am spus ca poti dintr-un accident. Lovituri la cap, ti poti scoate iti pot intra cioburi pana si o lentila de contact te poate orbi iar la boli exemplu diabetu si multe altele care te orbesc in timp nu le ai din nastere...

| Daria7238Dragutza a răspuns:

Bun,deci dintr-un accident de masina nu e posibil sa ramai orb ci doar paralizat sau inconstient.
Alte metode prin care sa devi orb ar fi metode gen. otravire.

FUNDA? big grin