| lordbogdan a întrebat:

Doamna profesoara de limba romana ne pune sa facem prezentari la filme, adica sa le povestim.Intrebarea este : de ce ne pune sa facem asa ceva? nu are televizor acasa?laughing

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Of,of,of si tie nu-ti place deloc sa vezi filme! Tu vrei literatura pe paine.
Ei, hai, recunoaste ca preferi sa povestesti un film pe care-l vezi in maxim 2 ore si care-ti serveste de-a gata(de multe ori) impresii.O carte se citeste mai greu,trebuie sa-ti imaginezi tu situatiile,personajele.
Doamna profesoara de romana incearca sa va ajute sa comunicati,sa formulati din mers idei, sa rezumati, cauta subtil sa va castige.

7 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Daca vi-ar cere sa nu va uitati la filme n-ati face-o. Asa pur si simplu esti obligat ca sa ai ce povestii si in scurt timp nu va mai fi Trendy. Bravo doamnei profesoare. Va joaca in pshihologie.

| Anileda a răspuns:

Poate sa vada si ea daca sunteti in stare sa exprimati tema filmului intr-o maniera cat mai ideala.

| edytzu4 a răspuns:

Nu credlaughing sau poate ia taiat cablu laughing

| MoonLight a răspuns:

Vrea sa dezvolte comunicarea orala si ca sa nu va plictiseasca va pune sa povestiti filme. Crede-ma ca nu o face de placere o face de nevoie laughing.

| botoshika a răspuns:

Cu siguranţă are TV.Ideea este să vadă dacă eşti capabil să relatezi corect ceea ce ai vizionat.Şi faptul că te pune să vizionezi multe filme este pentru a-ţi forma un vocabular şi cultura generală.

| FluGg a răspuns:

laughing)))e foarte amuzant ce ai zis straight face...ce n-as da sa am o profa de romana ca a ta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vada daca aveti un vocabular bogat si daca sunteti in stare sa va exprimati corect si la obiect?!