| lungu_8212 a întrebat:

Este adevarat ca in tarile care sunt puteri economice ale ue si ale lumii salariile sunt mult mai mari ca in romania?

Răspuns Câştigător
| Merrycriss a răspuns:

Logic ca da. Nu degeaba sunt puteri economice.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai in acestea dar si in alte state din UE si din lume, care au economii de piata functionale, salariile sunt mai mari decat la noi. Din cate stiu in UE suntem pe locul 26 din 27 tari in ce priveste salariul(doar Bulgaria sta mai rau). Numai bine!

| dadasssssssss a răspuns:

Este adevarat. In orice tara salariile sunt mult mai mari ca in Romania. mai ales in tarile care sunt puteri economice ale UE si ale lumii happy