| 7775 a întrebat:

Este adevărat că sfârșitul lumii este aproape?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nimeni nu stie!
Sfarsitul lumii tot vine din anul 2000 ca m-am saturat de elwinking
Dupa care venea in 2012 si tot asa
Niste spalati pe creier care cauta sa alimenteze ceva ce nimeni nu are idee

Si ma rog de ce ar veni un sfarsit doar al Pamantului?
De ce nu ar veni un sfarsit al intregului Univers?
Chestii de fizica cuantica care nu avem idee ce si cum se intampla, Universul functioneaza pe niste principii complexe, asa ca rastalmacirea Bibliei de catre niste "babe" nu are nici sens si nici aplicabilitate, si nimeni nu stie ce si cum

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cate au fost deja pana acum...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, este foarte adevarat si vedem semnele, razboaie epidemii si va urma foametea, Biblia descrie aceste semne ca sunt inceputul sfîrsitului.Dar Biblia promite totodata o lume noua un paradis pe acest pamint unde ne vom bucura de viata si de belsug. Unde nu vor mai exista boli razboaie foamete saracie.

| ReddY25 a răspuns:

Întreabă-l pe Dumnezeu

| MarianWLF a răspuns:

Sfarsitul lumii nu consider in schimb sfarsitul umanitatii din noi, da.

| Theo94 a răspuns:

De mii de ani se spune asta...

| KovacsB a răspuns:

Da,saptamana viitoare marti pe 17. Ora nu o stiu.

| Bogdan0783 a răspuns:

Nimeni nu stie cand vine in afara de Dumnezeu!

| anonimulll12345 a răspuns:

Nu, categoric nu

| StanCatalin a răspuns:

Doar Dumnezeu poate sti asta in rest sunt doar speculatii